01.06.2017
Бетховеноманія
Бетховен входить у двійку most-популярних у світі композиторів (разом з Моцартом). Бетховен популярний всюди, його грають завжди і всі. Приміром, тільки на наступний місяць в Києві планується аж три великих бетховенських концерти.
2-го червня планується виконання симфонії №4 і концерту для скрипки, віолончелі та фортепіано. Це відбудеться у Національній Філармонії України. Солісти – учасники ансамблю «Nota Bene»: Максим Грінченко (скрипка), Артем Полуденний (віолончель) та Роман Лопатинський (фортепіано).
На 6-е червня заплановано сонатний день. Антоній Баришевський, напевно, один із найкращих молодих піаністів України, зіграє дві з останніх сонат Л.В.Бетховена – №30 та №32. Окрім того, на цьому концерті Ви також зможете почути музику Ф.Шопена, К.Дебюссі, Д.Лігеті. Концерт відбудеться у Будинку актора.
Під кінець місяця, в день закриття концертного сезону Національної Філармонії України (26-го червня) буде виконана грандіозна ДЕВ’ЯТА СИМФОНІЯ. Долучайтеся до всесвітньої оди миру і радості >>>>
Цікава річ, але особистості такого масштабу завжди окутані певним міфічним ореолом. Все їхнє життя іноді здається міфом, який складає інформація про життя, події, цікаві факти й дотепні жарти про композитора. Якщо Ви ще не встигли стати експертами-бетховенознавцями, ми б хотіли більше оживити його портрет для Вас. Саме тому далі зібрали коротку добірку деяких із цих самих міфів, жартів та фактів про Людвіга ван Бетховена:
- Дід Бетховена за професією був шеф-кухарем.
- Цієї весни минуло рівно 190 років з дня його переходу в інший світ.
- Перші музичні інструменти Бетховена – клавесин і скрипка.
- Ніколи не був одружений, але бував закоханим, звісно. Джульєтта Гвіччарді – це вона, це та, хто надихнув Людвіга на створення «Місячної сонати» (не сумніваємось, що Ви знали й відчували – ця музика народжена коханням).
- Любив каву, яку заварював завжди з однакової кількості зернин – рівно з 64-х.
- Бетховен не вмів множити, адже зі школи сім’я забрала його в 11 років (через матеріальні труднощі). Однак це не означає, що він був неосвіченою людиною. Людвіг настирливо продовжував самоосвіту протягом всього свого життя.
- Був дуже небайдужим до політики, гаряче реагував на політичні перевороти та події, жваво висловлював свої позиції. Спочатку дуже захоплювався Наполеоном, а потім навпаки – дуже ні!
- Характер у нього був не найделікатніший, і в квартирі обстановка завжди була не найакуратніша. Й взагалі, він не міг вжитися у жодній квартирі – вже життя переїжджав. То через те, що кидався в одну хазяйку каструлею; то через те, що підозрював іншу хазяйку в обдурюванні; то ще хто зна через що. Отакий вже він був.
- Ще був дуже хворобливим. Через що йому довелося пройти, навіть складно уявити – хворів на тиф, вітрянку, а ще інфекції, коліти, ревматизм, анорексія, жовтуха, цироз печінки та ще, мабуть, таке, про що й сам не знав…
- Як змусити себе працювати, коли хочеш спати? Метод Бетховена простий: щоб голова краще працювала й музика писалась, Людвіг занурював її в холодну воду. Так-так, погоджуємося – це занадто екстремально. Є підозри, що саме через цю звичку він і заробив той самий отит (запалення середнього вуха), який в результаті привів його до глухоти всього лише в 27 років.
- Ще додамо декілька шедеврів та хітів кінематографа з музикою Бетховена: «Король говорить!», «Зюскінд», «Джейн Ейр» (2011), «Служниця», «Легенда №17», «Хічкок», «Люди Ікс: Апокаліпсис», «Август Раш», «Фантазія 2000», «Льодовиковий період 4: континентальний дрейф» та багато інших.