Кожен музикант, починаючи роботу над новою піснею, обов'язково сподівається, що вона стане хітом, але часто не замислюється над ключовими моментами, які можуть гарантувати успіх практично будь-якій композиції. Представляємо вам деякі хитрощі, скориставшись якими створення хітів стане легким і зрозумілим.
Назва
Важливо розуміти, що назва не повинна писатись поспіхом перед концертом або записом диска. Малоймовірно, що вона стане незабутньою й відразу чіплятиме. Якщо ви хочете створити хіт, назва пісні повинна мати шанси надалі асоціюватися здебільшого з музикою, а не з іншими своїми значеннями. І звичайно, назва має повторюватися безпосередньо в самій композиції і бути основою приспіву – таким чином запам'ятати хіт стане простіше.
Гармонія
Більшість сучасних композицій написані на гармонії, що вже існує, тому слухачеві може здаватися, що ваша пісня йому знайома. Таким чином, унікальність мелодії знищується, і запам'ятати таку пісню стає складніше. Однак занадто експериментувати з поєднанням і послідовністю акордів не варто – краще чергувати щось оригінальне з уже звичними слухачеві комбінаціями і постійно шукати нове звучання.
Мелодія
Мелодія – це основа будь-якої композиції. Тому треба звернути увагу на деякі характерні для хітів прийоми. Так, хітові мелодії часто мають у своїй структурі повторення, поступове розширення діапазону, контраст між куплетом і приспівом і використання найбільш яскравих моментів. Аналізуйте чужі мелодії, щоб використовувати отримані знання для власних композицій.
Хук
Хуком називають коротку мелодійну, ритмічну або текстову фразу, яка є ядром пісні і тим, що слухач зможе запам'ятати і наспівати вже після першого прослуховування. Ідеальне поєднання мелодії, тексту і ритму – це одна з головних складових хіта.
Ритм
Важливо знайти вдалий біт – і половина справи зроблена. Використовуйте у своїх піснях поєднання рівного ритму і синкопованого – для посилення контрасту. Важливо також враховувати, що мелодія з текстом повинні ідеально поєднуватися.
Текст
Хороший текст – це текст, який запам'ятовується. А головною складністю пісенних текстів є вираження складних думок простими словами. При цьому важливо уникати заїжджених зворотів і слів, які зустрічаються буквально в кожній другій пісні відомих і не тільки виконавців. Не варто заморочуватися над римою – зазвичай у пісні вона є далеко не головною складовою.
Аранжування
Правильне аранжування обов'язково повинно підкреслити всі переваги пісні й зробити її максимально унікальною для слухача. Важливо, щоб аранжування не вбило задум пісні і не заважало насолоджуватися повноцінним якісним звучанням.
Маркетинг і продюсування
Навіть найгеніальніша композиція ніколи не стане хітом, якщо буде припадати пилом в архівах. Пісня повинна звучати, продаватися і подобатися слухачам. А це ефективно влаштувати допоможе правильне просування. Але про це буде вже окрема історія :)
Оригінал статті: http://shop.musician.ua/ua/obzory/sozdanie-hita-vse-proshche-chem-mozhet-kazatsia